O nás

Ačkoliv společnost Norde Systems s.r.o. působí na trhu IT od roku 2012, její založení bylo podmíněno dlouholetými zkušenosti zakladatele společnosti v nadnárodních společnostech, díky kterým získal jasnou představu o tom, jak by měl vypadat "svět IT podle Norde Systems".

Po absolvování desítek auditů se zahraničními i českými auditory se rozhodl tvořit systémy tak, aby předcházely dotazům auditorů a nastolovaly vyšší úroveň, než je požadovaná.

Spravujeme servery a sítě řadě firem, snažíme se nejen o dodávku plně funkčních systémů, ale i zohledňovat ekonomické hledisko tak, aby z navreženého řešení nejvíce profitoval klient. Často nasazujeme linuxová řešení, koneckonců když může být Linux používán na více než 460 z 500 nejvýkonnějších serverů světa, tak proč by neměl být dostatečný i pro nás? Odpověď je jednoduchá: je. Nicméně po řadě let administrace Microsoft 2000/2003/2008/2012 / Exchange serverů bez problémů zajišťujeme i tuto správu pro naše klienty. Správa AD/GPO/DFS a další základní kameny jsou samozřejmostí.

Vývoj vlastních aplikací v poslední době jednoznačně směřoval a směřuje do internetu/intranetu. Naše aplikace jsou tak snadno dosažitelné i při současném pohybu pracovníků po světě nebo při práci z domova.

Využíváme pro vzdělávání řady služeb špičkových firem. například společnost RedHat má zavedený vynikající systém školení a certifikace IT odborníků, kdy zkoušky jsou skutečně prováděny "hands on", tedy je zajištěno, že dotyčný absolvent problematice nejen rozumí, ale že jí skutečně umí. A i pro nás je příjemné dostávat taková potvrzení o praktických schopnostech našich pracovníků.